FANDOM


Warhammer: Vermintide 2 — кооперативний екшен від першої особи, розроблений компанією Fatshark, продовження випущеної в 2015 гри Warhammer: End Times – Vermintide. Гра вийшла 8 березня 2018 року.

Опис Редагувати

Ss 586ffa97c9f5684f7690f6802278ace4c6b2a4a5

Типова битва із ворогами

П'ять наших героїв повернулися, аби битися з ще більшою загрозою — об'єднаними силами злісною й руйнівною армією Хаосу і ордами скавенов. Приготуйтеся зіткнутися з такими випробуваннями, яких ще не зустрічали, відчайдушно намагаючись вижити в нескінченній різанині. Вибирайте один з 15 шляхів розвитку, карабкайтесь по деревах талантів, пристосуйте арсенал співай свій стиль гри, пробивайтеся через безліч приголомшливих рівнів і випробуйте себе в нашій новій системі героїчних подвигів. Єдине, що стоїть між повним крахом і перемогою, — це ви і ваші союзники. Впадете ви — впаде Імперія.

Насамперед автори додали в Vermintide 2 нових ворогів, зробивши битви ще гротескнее і динамічніше. Кожні кілька хвилин гравців атакують натовпи різних супротивників, серед яких — як вже знайомі по минулій грі крисолюди з кулеметами і газовими гранатами, так і новоприбулі бійці Хаосу. Це, наприклад, закуті в броню двометрові варвари півночі, божевільні берсеркери, люто які розмахують секирами направо і наліво, і злі чарівники, які створюють магічні вихори з отрути.

Боси Редагувати

Ss 31fc156f21e96edacfcf1ea28287cc36c46d486f

Отак жже вогнемет

Не обійшлося і без нових міні-босів. За аналогією з Танком з Left 4 Dead вони нападають на гравців в самий невідповідний момент. Раніше битися можна було тільки зі здоровенним крисоогром, який в плані поведінки чимось нагадував шалену горилу. Але в Vermintide 2 крім крисоогра є ще броньований мутант Stormfiend атакуючих гравців з допомогою двох вогнеметів, троль, здатний регенерувати отриманий шкоди, і демонічне породження Хаосу, висмоктує життя з героїв. Для кожного чудовиська слід підбирати особливу тактику: наприклад, стояти поблизу троля навіть з піднятим щитом досить небезпечно, адже він плюється кислотою, яка ігнорує будь-який блок.

Герої Редагувати

Ss 02b2dee939f829fa770fcde5efe4d43595c3e0a7

Одні із героїв: праворуч із рушницею Бардін, ліворуч на дальньому плані Керіллан

Змінилися і герої Vermintide. У сиквелі на вибір і раніше доступні п'ять персонажів: ельфійка Керіллан, мисливець на відьом Віктор, гном Бардін, чарівниця Сієнна і солдатів Марк Крубер. Однак у Vermintide 2 також з'явилися так звані «кар'єри»: тепер у будь-якого персонажа є три унікальних класу, між якими можна перемикатися перед місією. Від вибору класу залежать доступні герою здібності і спорядження.

Приміром, гном Бардін може стати рейнджером, бронеломом чи вбивцею. У ролі рейнджера Бардін буде покладатися на арбалети, рушниці порохові і особливий прийом — димову бомбу, яка ховає його від ворогів. Як бронелома він більше підходить для оборонного стилю гри: використовує щити та молоти, може тимчасово ставати майже невразливим, а його фірмова зброя масового ураження — вогнемет. А якщо Бардін вибере шлях вбивці, то обзаведеться рудим ірокезом, двома сокирами і почне з шаленою швидкістю знищувати супротивників, в буквальному сенсі стрибаючи від однієї групи ворогів до іншої. За великим рахунком в Vermintide 2 не п'ять персонажів, а п'ятнадцять, адже кожен клас дарує абсолютно унікальні відчуття.

Більш того, будь-який клас можна прокачувати. Кожні п'ять рівнів гра дає вибрати один з трьох навичок, які сильно спрощують життя. Так, найманець Марк Крубер на п'ятому рівні може вибрати збільшення витривалості, поліпшення критичних атак або більш ефективне заповнення життів. І якщо ви вибрали навик, а він вам сподобався — завжди вдасться поміняти його на інший. Vermintide 2 дозволяє перемикатися між билдами героя перед початком кожної місії.

Взагалі, прогресію персонажа в Vermintide 2 реалізовано набагато краще за оригінал. Як і в минулій частині, в сіквелі бійці отримують випадковий лут зі скринь, зароблених після проходження завдання. Якщо під час місії гравці підібрали всі заборонені тома і містичні грімуари, на них будуть чекати більш якісні речі в лутбоксах. У першій частині з скринь можна було отримати зброю або магічний талісман не для свого героя, а для будь-якого, що сильно дратувало. Тепер же якщо гравець заробив скриню, граючи за Сієнну, то і лут отримає теж для неї. Ця невелика зміна сильно покращує враження від нової Vermintide.

З інших нововведень варто відзначити героїчні подвиги. При бажанні можна активувати спеціальні модифікатори, щоб зробити місію складніше. Наприклад, збільшити частоту, з якою зустрічаються міні-боси, або зменшити власні життя. Якщо у героїв вийде завершити завдання у таких жорстких умовах, вони отримають додаткові призові скрині. Завдяки системі героїчних подвигів рівні Vermintide 2 можна проходити нескінченну кількість разів, експериментуючи з різними комбінаціями модифікаторів.

Недоліки Редагувати

Ss 4362d3bdded6bd2e6aaac773753c29cb7f60be3b

Основна проблема високих рівнів складності: наявність великої кількості ворогів

Основна проблема Vermintide 2 наразі — баланс. Деякі класи персонажів об'єктивно краще за інших. Наприклад, грати за Бардіна в ролі вбивці, який вихором носиться по карті і знищує натовпи ворогів, надзвичайно весело, але на високих рівнях складності він стає куди менш корисним для партії, ніж живучий бронелом. Fatshark активно працює над балансом ще з часів закритої бета-версії, але поки що золоту середину не намацала. Крім того, авторам не вдалося повністю виправити деякі проблеми зі зв'язком і вильотами на робочий стіл — іноді це все ж відбувається.

Підсумок Редагувати

Навіть з урахуванням всіх недоліків Vermintide 2 — відмінна кооперативна розвага. Так, вона сприймається швидше як величезний аддон, який розширює контент першої частини, а не як сміливий інноваційний сіквел. Але важливо розуміти, що і коштує нова гра в два рази дешевше типового ААА-проекту. Vermintide 2 — у всіх сенсах поліпшена версія і без того відмінної гри 2015-го року. Якщо вам сподобався оригінал, то сподобається і продовження, а якщо ви з якихось причин не оцінили першу частину, зараз саме час дати серії другий шанс.

Посилання Редагувати

Галерея Редагувати

Відео Редагувати

Зображення Редагувати

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.