FANDOM


з англ. - «жах виживання», альтернативний переклад «виживання в кошмарі») - жанр комп'ютерних ігор, для якого характерними є упор на виживання ігрового персонажа і нагнітання атмосфери страху і тривоги, подібно до літератури і фільмів жахів.


Хоча геймплей таких ігор може включати в себе битви з будь-якими супротивниками, як і в іграх інших жанрів, гравець в survival horror не відчуває того рівня контролю над тим, що відбувається, яка є типовою для більшості екшн-ігор. Це досягається різними обмеженнями - нестачею боєприпасів, низьким рівнем здоров'я протагоніста, швидкістю пересування, видимості, а також різними перешкодами, які ускладнюють взаємодію з ігровою механікою. Найчастіше гравець змушений шукати в грі предмети, які відкривають доступ в нові області гри, вирішувати різні загадки і головоломки. Дизайн рівнів в survival horror часто також використовується для створення атмосфери жаху або очікування чогось страшного - наприклад, ігровий персонаж може обстежити темні похмурі приміщення, що нагадують лабіринт, і піддаватися несподіваним нападам ворогів [1].


Сам термін survival horror вперше був використаний при оригінальному японському виданні гри Resident Evil в 1996 році. На розробку гри вплинули виходили раніше гри, виконані в дусі жахів, такі як Sweet Home 1989 року і Alone in the Dark 1992 року. З того часу цей термін використовується для позначення всіх подібних ігор, а також, ретроспективно, до створених до його появи. Починаючи з ігри 2005 року Resident Evil 4 в жанр стало проникати багато елементів з екшн-ігор і більш традиційних шутерів від першої і третьої особи. Така ситуація дозволила журналістам підняти питання про єдність жанру - чи не варто розглядати екшн-гри з елементами жахів як самостійний жанр action-horror (з англ. - «жах і дію

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.