FANDOM


S.T.A.L.K.E.R. - франшиза, що належить українській компанії «GSC Game World», назва вигаданому всесвіті, яка створена на основі повісті «Пікнік на узбіччі» братів Стругацьких, знятого за її мотивами фільму режисера Андрія Тарковського «Сталкер» і реальної Чорнобильської зони . Англомовні джерела пояснюють назву «S.T.A.L.K.E.R.» як бекронім від англійських слів «Scavengers, Trespassers, Adventurers, Loners, Killers, Explorers, Robbers» (збирачі, порушники, авантюристи, одинаки, вбивці, дослідники, грабіжники) .

Через півроку після закриття компанії GSC Game World на сайті Overclockers.ru з'явилася інформація, заснована на заяві колишнього директора компанії Сергія Григоровича й набула поширення в ЗМІ. Стверджувалося, що торговий знак був проданий компанії Bethesda Softworks. Проте 26 квітня 2012 року в офіційному твіттері S.T.A.L.K.E.R. з'явилося повідомлення, що це неправда: на той момент торгова марка належала Сергію Григоровичу . 12 грудня 2012 року компанія bitComposer заявила, що вона стала володарем ексклюзивних прав на торговельну марку S.T.A.L.K.E.R. Дане твердження було спростовано компанією GSC Game World і Сергієм Григоровичем в той же день

В основі світу «S.T.A.L.K.E.R.» лежать серія комп'ютерних ігор, літературних творів, коміксів , аматорських фільмів , а також безліч конкурсів та заходів .

Maxresdefault