FANDOM


Ця стаття містить CC-BY-SA контент з статті Minecraft з Вікіпедії (автори)

Minecraft (від англ. mine craft — досл. «шахтарське ремесло») — незалежна відеогра (інді-гра) 2009 року жанру «пісочниця» у відкритому світі з виглядом від першої/третьої особи. Гра започаткувала однойменну серію ігор, для всіх творів якої характерний мінімалістичний кубічний дизайн.

Ігровий процесРедагувати

ОсновиРедагувати

Гравець у Minecraft має змогу створити будь-який об'єкт, шляхом його складання з блоків. Блоки мають різні властивості та можуть добуватися і виготовлятися. Сам гравець має в грі втілення у вигляді чоловічка, як і все, складеного з кубиків. Він повинен подорожувати світом аби знайти потрібні блоки і завершити задум.

Режими гриРедагувати

У Minecraft є п'ять режимів гри: Творчість (англ. Creative), Виживання (англ. Survival), Пригода (англ. Adventure), Хардкор (англ. Hardcore) і Спостерігач (англ. Spectator).

Творчість. Це єдиний доступний режим у класичних версіях Minecraft і основний для гри. Також він доступний у бета-версії після оновлення Adventure Update. В цьому режимі гравці отримують нескінченну кількість будь-якого виду блоків для будівництва. Їхній персонаж не може померти (виняток — падіння в порожнечу, простір, який обмежує ігровий світ або за допомогою спеціальної команди /kill), а з версії Minecraft 1.0 release можна літати, двічі натиснувши на клавішу стрибка (зазвичай Пробіл). Монстри в цьому режимі не завдають ніякої шкоди. Також будь-які блоки знищуються з одного удару, причому не важливо, що в даний момент у гравця в руках (за винятком меча, яким неможливо нічого знищити в Творчості). Завдяки цьому гравці можуть створювати величезні будівлі: замки, дороги, фонтани — але будівництвом можливості не обмежені, існує і особливий вид мистецтва — піксель-арт — створення двовимірних картинок з різнокольорових блоків, зазвичай з вовняних, а з версії 1.7 з глиняних.

Виживання. Гравець повинен подорожувати і шукати потрібні блоки, боротися з мобами, вести господарство, майструвати інструменти. Тут персонаж має інвентар, поділений на комірки, шкали здоров'я, голоду і досвіду. В разі вичерпання здоров'я гравцеві пропонується відродити персонажа.

Пригода. Режим, заснований на настільних рольових іграх. Тут немає змоги руйнувати чи встановлювати блоки, але можна подорожувати і взаємодіяти з предметами і мобами.

Хардкор. Подібний на Виживання за винятком того, що діє найважча складність, а коли здоров'я персонажа вичерпається, він не може відродитися. Після загибелі персонажа гравцеві пропонується одразу видалити всю свою працю і почати заново, або оглянути світ.

Спостерігач. В цьому режимі гравці можуть літати як у Творчості, але мають здатність пролітати через блоки і дивитись від особи будь-якого гравця або істоти. Однак, гравці не можуть встановлювати й знищувати блоки. В цьому режимі, як і Творчості, можна померти, лише залетівши за межі світу або набравши спеціальну команду /kill. Режим польоту неможливо вимкнути. При польоті через тверді блоки видно найближчі порожнини в товщі блоків.

Типи світівРедагувати

У грі існує шість типів світів.

Звичайний: тип світу, який імітує земну поверхню, є перепади висот, підземелля, руди, скелі, гори, різні водойми, біоми, тощо. Суперплаский: рівна поверхня, що складається з землі. Вона знаходиться на достатньо невеликій висоті і зі значним освітленням, через що у величезній кількості спавняться істоти кріпери та села, для яких теж потрібна пласка поверхня. Також, після нових оновлень з'явилися шаблони для генерації Суперрівного світу(новий шаблон Порожнеча з'явився в версії 1.9). Великі біоми: тип світу, доданий в снапшоті 12w19a (до 1.3.1). Відрізняється від типу світу «Звичайний» тим, що біоми збільшені в розмірі. Підвищений: від звичайного типу відрізняється наявністю надзвичайно високих гір, що ускладнює пересування і виживання в грі. Користувацький: гравець має можливість самотужки налаштувати світ. З'явився у версії 1.8. Режим налагодження: автоматично вмикається режим спостереження. Генеруються всі можливі у грі блоки. Використовуються для перевірки текстур.

ВиміриРедагувати

У грі існує 3 виміри: Звичайний світ, Нижній світ та Край.

Звичайний світ — світ, в якому з самого початку гри перебуває персонаж гравця. Там знаходиться багато цінних руд, росте багато рослин, є зміни погоди. Нижній кордон світу закритий прошарком корінної породи (бедрок, адмініум) — породи, яку неможливо проламати. Нижній світ — світ, який ще називають підсвітом. Щоб потрапити до нього, гравцеві потрібно побудувати портал з обсидіану й активувати його запальничкою (англ. Flint and Steel). Тільки там спавняться такі моби як вурдалак (гаст), зомбі-свинолюд (свинозомбі), іфрит (блейз), скелет-висушувач та скелет. Завдяки Нижньому світу можна отримати пісок душ та череп скелета-висушувача. Це — інгредієнти для створення одного з босів — Висушувача. Енд (Кінець) — найменший світ. Там проживають всього 4 види мобів — ендермени, ендер-лусківниці (З'явилися у версії 1.8), шалкер та ендер-дракон. Дракон лише один і це — найважливіший бос у грі. Після його вбивства з'являються титри (після них гра не завершується, а гравець просто телепортується до звичайного світу). Також тут існують фортеці та «летючий корабель» (Майнкрафт Ваніль) у якому гравець може відшукати ресурси.

МобиРедагувати

З мобів гравці можуть добувати різні ресурси. Їх поділяють на 5 видів: дружелюбні, ворожі, нейтральні, домашні та створювані. На відміну від більшості ігор, де моби незалежні від гравця, тут всі моби існують лише в певному радіусі від нього (в мережевій грі від усіх гравців), тому, якщо гравець відійде від ворожого чи нейтрального моба занадто далеко, той зникне(якщо він не у закритому об'єкті). Це зроблено для поліпшення продуктивності гри — процесор не навантажується непотрібними гравцям обчисленнями. Навколо гравця (на деякій відстані від нього) періодично випадково генеруються (спавняться) нові моби. Ворожі моби (зомбі, скелети тощо) та нейтральні (Мандрівники Краю тощо) генеруються в малоосвітлених або неосвітлених місцях. Дружелюбні моби (свині, корови тощо) генеруються залежно від біома та зазвичай одноразово.

До двох груп одразу відносяться: павуки (вдень — нейтральні, вночі — ворожі) та залізні големи (вони можуть створюватися як гравцем, так і селянами). Якщо гравець створив залізного голема, то голем не нападе на творця ні за яких умов, а якщо ж голема створили селяни, то при спробі гравця вдарити селянина чи самого голема, він буде оборонятись.

до дружелюбних мобів належать: корови, вівці, свині, курки, папуги, кальмари, селяни, кажани та грибні корови. Вони не нападають, навіть якщо їх атакувати. до нейтральних мобів належать: свинозомбі, печерні та звичайні павуки (при денному світлі, у темних місцях вони ворожі), Мандрівники Краю та білі ведмеді (крім дитинчат). Стають ворожими, якщо на них напасти (свинозомбі, білі ведмеді тощо) чи подивитись не через прозорий об'єкт або без гарбуза на голові (Мандрівники Краю чи залізний голем). до ворожих мобів належать: зомбі, скелети, скелети-наїзники, скелети-візери, візери, примари, павуки (вдень у темних місцях і вночі), кріпери, ґасти, слимаки, лавокуби, лусківниці, ендер-лусківниці, блейзи, відьми, зомбі-селяни (створюються, коли селянина заражає зомбі, можна вилікувати, а також спауном), шалкери (доданий у снапшоті 15w31a), поборники, бісики. Вони завжди нападають на гравця, як лише помітять його. У творчому режимі всі ворожі моби стають пасивними, крім ендер-дракона та візера. до домашніх мобів належать: коти (сіамські, руді, чорні), собаки, папуги, та коні (віслюки, мули). Собаки б'ються з усіма мобами, крім кріперів, які намагаються підірвати гравця, натомість коти можуть лише відлякувати кріперів. до створюваних мобів належать: залізні големи, сніговики, та візери. Біоми[ред. • ред. код] Біом — сукупність екосистем однієї природно-кліматичної зони. Біоми в реальному житті мають свої географічні та кліматичні умови, своїх рослин та тварин-ендеміків; найчастіше вони називаються екосистемами.

У Minecraft біоми — це природні зони, на які світ Minecraft було поділено після оновлення Halloween Update. Біоми — це окремі зони ландшафту з різним рельєфом, рослинами та блоками, складовими ландшафту. До цього оновлення користувач міг задати карті, що створюється, певні особливості, наприклад — сніжна або трав'яна карта, однак з появою біомів все це було об'єднано.

Світи, створені до оновлення, ніяк не зміняться — вони набудуть вигляду «звичайного» біома. Але якщо вийти за межі дослідженої зони, то можна виявити біоми, які будуть випадково генеруватися. З версії 1.3 став доступним новий режим генерації карти — Великі біоми. Тут вони більші в розмірі і карта виглядає більш природно, проте досі пустеля спокійно може знаходитися поряд із тундрою.

СаундтрекРедагувати

Незалежний музикант Даніель Розенфельд(C418) випустив офіційний саундтрек для гри Minecraft-Volume Alpha 4 березня 2011 року.

РозробкаРедагувати

Minecraft розвинула низку ідей браузерної гри Infiniminer, зокрема графіку. Початково написана на Java шведським програмістом Маркусом Перссоном («Notch»), Minecraft надалі розвивається його компанією Mojang, заснованою за рахунок прибутків від гри. Альфа-версія була випущена 17 травня 2009, бета версія — 20 грудня 2010. Офіційні випуски гри для iOS, Android і повна версія для ПК були представлені 18 листопада 2011 на конференції фанатів MineCon 2011, яка відбулася в Лас-Вегасі. Minecraft — будівельна пісочниця у відкритому світі з елементами рольової гри (зіллєваріння, досвід, боси). В ній гравець може збудувати будь-які будівлі чи механізми та виготовити різні предмети, які допоможуть у процесі гри.

15 вересня 2014 року було оголошено про купівлю компанії Mojang корпорацією Microsoft за приблизно 2,5 мільярдів доларів США. Внаслідок цієї події, Microsoft стає власником усієї інтелектуальної власності Mojang, включно з грою Minecraft.

В серпні 2016 року випущена версія Minecraft для окулярів віртуальної реальності Oculus Rift.

ВідгукиРедагувати

Загалом критики високо оцінили Minecraft. Гра отримала високу оцінку за свободу, яку гравці можуть проявити в творчості, а також неважкий rеймплей.

Станом на січень 2018 року продажі гри склали 144 млн копій при 74 млн активних користувачів.