FANDOM


Cossacks 3 screenshot 2

Козаки 3, стратегія у реальному часі

Стратегічна гра — жанр відеоігор, в якому запорукою досягнення перемоги є планування і стратегічне мислення. Можуть містити різну тематику: зокрема військових (Total War), економічних (Caesar), суспільствознавчих (Civilization) симуляторів тощо.

Покрокові стратегії беруть свій початок від настільних ігор, де гравці ходять по черзі. Такі настільні ігри як го, шахи, монополія вважаються предтечами стратегічних відеоігор.

Підвиди Редагувати

Стратегії поділяють на два основні підвиди: «покрокові» та стратегії «в реальному часі». Також можливе їх комбінування — покрокове вирішення на стратегічній мапі з баталіями у реальному часі на тактичній.

Покрокова стратегія (англ. Turn-Based Strategy, TBS) — гравці почергово роблять ходи.

Стратегія в реальному часі (англ. Real Time Strategy, RTS) — гравці можуть робити одночасні дії, зазвичай має більший динамізм і більший нахил на тактиці, а не на стратегії.

Глобальна стратегія — піджанр стратегічних відеоігор, в іграх якого гравець бере на себе роль правителя у великому масштабі: країни, імперії, планети чи галактики. Англомовна назва жанру, 4X, відображає чотири основні складові ігрового процесу: explore, expand, exploit, exterminate.

Найвизначніші ігри Редагувати

Посилання Редагувати

  • (рос.) СіЧь Total Wars — сайт присвячений стратегіям.
  • (англ.) Paradox — шведська компанія, один з провідних розробників ігор-стратегій.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.