FANDOM


Ця стаття містить CC-BY-SA контент з статті Екшн-пригодницькі відеоігри з Вікіпедії (автори)

Action-adventure — це жанр відеоігор, який поєднує характерні особливості пригодницьких відеоігор та ігор жанру action[1]. Від перших він отримав велику кількість персонажів, діалоги, інвентар, головоломки, акцент на досліджені рівнів та складний сюжет, а від других динамічні сутички з ворогами, арсенал зброї, з пов'язаним менеджментом боєприпасів та систему окремих рівнів (мап). Першою грою жанру вважається текстова Colossal Cave Adventure 1976 року для PDP-10, в 1979 перероблена для Atari 2600 з графічними елементами.[2]

Піджанри Редагувати

  • Ігри жанру Survival horror — роблять акцент на менеджменті доступних гравцеві припасів та зброї для виживання та подолання перешкод у небезпечному, «кошмарному», середовищі.
  • Стелс-ігри заохочують ретельне дослідження рівнів для того, щоб уникати прямих сутичок з ворогами. Під час цього гравець може зустрічати головоломки, вирішення яких може допомогти йому чи зашкодити супротивникам.

Примітки Редагувати

  1. Rollins, A.; Morris, D. (2000). Game Architecture and Design. Coriolis Ed.
  2. Wolf, Mark J. P.; Perron, Bernard, ред. (2003). Foreword. Video Game Theory Reader. Routledge. с. x. ISBN 0-415-96578-0.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.